بهترین کشورها برای ادامه تحصیل و موفقیت در کسب‌وکار

در این گزارش لیستی از بهترین کشورها برای تحصیل، اقامت و کار را مشاهده می‌کنید.

بهترین کشورها برای ادامه تحصیل و موفقیت در کسب‌وکاربه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، وقتی به کشور دیگری مهاجرت می‌کنید،‌ بخصوص وقتی همراه خانواده‌تان هستید همیشه این دلواپسی وجود دارد که کیفیت زندگی در این کشور چگونه خواهد بود. 
 
در این راستا کارشناسان فاکتورهای بسیاری را برای سنجش کیفیت زندگی خانوادگی در هر کشوری لحاظ می‌کنند که برخی از آنها عبارتند از دسترسی و امکانات مالی، کیفیت آموزش، فعالیت‌های تفریحی و فراغتی به همراه رفاه خانوادگی. 
 
این بررسی انجام شده توسط اینترنایشن، بزرگترین شبکه جهانی برای افرادی که در خارج از کشور زندگی و کار می‌کنند، 43 جنبه مختلف زندگی در خارج از کشور را با امتیاز بندی از 1 تا 7 زیر ذره‌بین قرار داده است. 
 
یکی از این زیر شاخص‌ها زندگی خانوادگی است که در 45 کشور بررسی شده. 
 
کارشناسان همه چیز را در این خصوص از مراقبت از بچه‌ها و آموزش گرفته تا سلامت اطفال و امنیت رتبه بندی کرده‌اند. هر کشور باید دست کم از 31 پاسخ دهنده بهره‌مند باشد که فرزندانشان را در آن کشور بزرگ کرده‌اند تا بتواند شامل این شاخص بشود. 
 
بیزنس اینسایدر در این گزارش به ۱۸ کشور برتر در همین زمینه پرداخته است که در لیست زیر مرور می‌شوند. 
 
18- کره جنوبی 
 
 
پیشرفت در زیر گروه کیفیت آموزش باعث شد تا این کشور در این گروه در بالای چارت قرار بگیرد. این گزارش می‌گوید امسال 47 درصد از والدین مهاجر به این کشور کیفیت آموزش در کره جنوبی را عالی توصیف کرده‌اند ، این در حالیست که سال گذشته 22 درصد از اولیای مهاجر چنین نظری داشته‌اند. 
 
17- مکزیک 
 
والدین مهاجر به مکزیک معتقدند نه تنها به لحاظ زندگی کاری در شرایط متعادلی قرار دارند به طوریکه می‌توانند وقت کافی برای فرزندانشان بگذارند بلکه مکزیکی‌ها در زیر شاخص نگرش‌های دوستانه نسبت به مهاجران رتبه هشتم را از آن خود کرده‌اند. 
 
16- فیلیپین 
 
فیلیپین بر اساس نظر کارشناسان یکی از بهترین کشورها در زمینه کیفیت آموزش ، رفاه خانوادگی و نگرش دوستانه نسبت به بچه‌ها (مهاجران) است. 
 
15- سنگاپور 
 
کارشناسان این کشور را به لحاظ رفاه خانوادگی و امنیت بچه‌ها در یکی از بالاترین رتبه‌ها قرار داده‌اند. اما در عین حال یکی از بدترین رتبه‌ها در خصوص هزینه بهداشت و درمان بچه‌ها و آموزش به کشور سنگاپور تعلق می‌گیرد. 
 
14- آفریقای جنوبی 
 
این کشورها یکی از بهترین‌ها در زمینه دسترسی بچه‌ها به فعالیت‌های تفریحی (اوقات فراغت) است. اما افریقای جنوبی همچنان موفق نشده است امتیاز مناسبی به لحاظ رفاه خانوادگی به دست بیاورد. 
 
13- لوکزامبورگ 
 
اگرچه این کشور بابت دسترسی مراقبت‌ از بچه‌ها و آموزش نمره متوسطی به دست آورده اما در زمینه رفاه خانوادگی و امنیت بچه‌ها یکی از بهترین‌هاست. 
 
12- هلند 
 
امتیاز مناسب این کشور در زیر شاخص‌های ذسترسی برای مراقبت از بچه‌ها و کیفیت آموزش کمک کرده تا هلند امسال رتبه بالاتری را به دست بیاورد. 
 
11- لهستان 
 
این کشور در زیر شاخص‌های هزینه مراقبت از بچه‌ها و آموزش و همچنین در زیر گروه کیفیت آموزش موفق عمل کرده و امتیاز قابل قبولی به دست آورده است. 
 
10- فرانسه 
 
توانایی صحبت کردن به زبان محلی یکی از فاکتورهای بزرگ برای والدین مهاجر در فرانسه است.این تحقیق نشان می‌دهد بیش از 36 درصد از والدین کودکان مهاجر به زبان محلی صحبت می‌کنند اما 60 درصد از آنها می‌گویند فرزندانشان خیلی خوب به زبان فرانسه مسلط هستند. 
 
9- آلمان 
 
دسترسی رایگان به آموزش و کیفیت بالای آن آلمان را در جمع بهترین‌ها قرار می‌دهد هر چند والدین مهاجر بیشتر ترجیح می‌دهند فرزندانشان به مدرسه‌های بین‌المللی بفرستند تا مدرسه‌های ملی مانند مدرسه آلمانی. در واقع فقط 7 درصد از والدین مهاجر چنین گزینه‌ای را انتخاب می‌کنند. 
 
8- بلژیک 
 
این کشور موفق شد با پیشرفت در این جدول دوباره رتبه سال 2014 خود را به دست بیاورد هر چند این موفقیت را بیشتر مدیون امتیاز قابل توجه در دسترسی به مراقبت از بچه‌ها و آموزش آنهاست. 
 
7- تایوان 
 
این کشور آسیایی امتیاز خوبی در زیر شاخص امنیت بچه‌ها به دست آورده است همانطور که در زیر گروه نگرش دوستانه نسبت به مهاجران نمره قابل قبولی داشته است. 
 
6- استرالیا 
 
استرالیا به طور کلی امتیازهای خوبی را در این جدول به دست آورده اما بهترین آنها امتیاز دسترسی بچه‌ها به فعالیت‌های تفریحی (اوقات فراغت) بوده که این کشور را در جمع 10 کشور برتر قرار داده است. 
 
5- نروژ 
 
پیشرفت عظیم این کشور در گزینه مراقبت از بچه‌ها، به رای والدین مهاجر، امسال ‌نروژ را در جمع بهترین‌ها قرار داده است. 
 
4- سوئد 
 
سوئد امسال در زیر گروه کیفیت آموزش دو پله سقوط کرد تا از رتبه سوم به پنجم برسد. بنا بر گزارش فوق دلیل این سقوط می‌تواند بحران دنباله داری باشد که سیستم مدارس سوئد در سال‌های اخیر گرفتار آن شده‌ است. 
 
3- اتریش 
 
این کشور نسبت به سال گذشته که در رتبه اول قرار گرفته بود، امسال به رتبه چهارم سقوط کرده است که دلیل آن می‌تواند ضعف در ارائه زیر شاخص‌هایی مانند رفاه خانوادگی و کیفیت آموزش باشد. در عین حال اتریش همچنان موفق نشده در نگرش دوستانه نسبت به مهاجران امتیاز قابل قبولی را از آن خود کند به طوریکه از بین 45 کشور در این زمینه رتیه چهل و سوم را دارد. 
 
2- جمهوری چک 
 
در پیشرفتی قابل توجه، جمهوری چک از رتبه چهاردهم به رتبه دوم رسیده که این موفقیت را می‌تواند مرهون پرداخت آسان هزینه‌های آموزش باشد. با این حال چک، رتبه اول این دسته‌بندی را به لحاظ کیفیت آموزش به دست نیاورد. 
 
1- فنلاند 
 
این کشور در رتبه نخست این تحقیق جای گرفته چرا که هیچکدام از والدین مهاجر نکته منفی درباره بهداشت و درمان بچه‌ها، امنیت آنها و یا رفاه بچه‌ها در این کشور بیان نکرده‌اند. 70 درصد از مهاجران در فنلاند بر این عقیده‌اند که کیفیت آموزش در این کشور عالیست که در مقایسه با میانگین جهانی این عدد به 21 درصد می‌رسد.

منبع: خبرآنلاین

انتهای پیام/


ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 22 بهمن 1395  | 05:22 ب.ظ | نويسنده : مهدی گلشنی | نظرات 0

گورستان‌هایی که با دیدن آن‌ها وحشت می‌کنید! +تصاویر

در این گزارش تصاویری از عجیب‌ترین گورستان‌های جهان را مشاهده می‌کنید.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، گورستانهای عجیب و رها شده ای در نقاط مختلف دنیا وجود دارند که شاید برای شما نه اما برای خیلی ها جالب هستند و برای تماشا و عکاسی خود را به آنجا می رسانند. 
 

 

باجه های قرمز رنگ تلفن نماد بریتانیا هستند اما در این کشور گورستانی از این باجه ها وجود دارد. 
گورستان‌هایی که با دیدن آن‌ها وحشت می‌کنید! +تصاویر 

 
گورستان تانک ها در اوکراین خفته اما به صف ایستاده اند. 
 گورستان‌هایی که با دیدن آن‌ها وحشت می‌کنید! +تصاویر

 
با اینکه "ریکشاها" جاذبه توریستی بنگلادش هستند اما گورستانی از آنها در "داکا" نیز  وجود دارد. 
 گورستان‌هایی که با دیدن آن‌ها وحشت می‌کنید! +تصاویر

 
در شهر همیشه بیدار و آسمانخراشهای افراشته –نیویورک- گورستانی از قایق وجود دارد. 
 گورستان‌هایی که با دیدن آن‌ها وحشت می‌کنید! +تصاویر

 
گورستان مجسمه های شکسته آمریکا در "ویریجینیا" قرار دارد.

گورستان‌هایی که با دیدن آن‌ها وحشت می‌کنید! +تصاویرمنبع: توریسم آنلاین

انتهای پیام/


ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 22 بهمن 1395  | 05:22 ب.ظ | نويسنده : مهدی گلشنی | نظرات 0

چرا باید یک رژیم غذایی قلیایی را دنبال کنیم؟

یک رژیم غذایی قلیایی به پیشگیری از التهاب در بدن کمک می کند. التهاب می تواند به انواع مختلف درد از جمله کمردرد، سردرد، اسپاسم های عضلانی، درد مفاصل و غیره منجر شود.

چرا باید یک رژیم غذایی قلیایی را دنبال کنیم؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، تمامی انواع رژیم های غذایی دارای ابعاد مثبت و منفی مختص به خود هستند، اما هنگامی که موضوع یک رژیم غذایی قلیایی مطرح می شود، با یکی از بهترین گزینه ها برای افزایش طول عمر و رفع بیماری مواجه هستیم. 
 
پژوهش های صورت گرفته نشان داده اند که ایجاد تعادل در pH بدن از طریق یک رژیم غذایی قلیایی بسیار سالم است. از این طریق می توان خطر ابتلا به بیماری های مختلف از جمله فشار خون بالا، ورم مفاصل، کمبود ویتامین D، تراکم استخوانی پایین و بسیاری موراد دیگر را کاهش داد. 
 
یک رژیم غذایی قلیایی به ایجاد تعادل در سطوح pH بافت ها و مایعات بدن از جمله خون و ادرار کمک می کند. سطح pH شاخصی برای اسیدی یا قلیایی بودن است که بر مبنای مقیاسی از صفر تا 14 اندازه گیری می شود. سطح pH برابر با صفر کاملا اسیدی است، در شرایطی که pH برابر با 14 کاملا قلیایی محسوب می شود. 
 
برای سلامت مطلوب، سطح pH بین 7.35 و 7.45 محدوده ای است که هر فردی باید برای دستیابی به آن تلاش کند. در ادامه با برخی دلایل این که چرا باید یک رژیم غذایی قلیایی را دنبال کنید، بیشتر آشنا می شویم. 
 
کاهش درد و التهاب 
 
یک رژیم غذایی قلیایی به پیشگیری از التهاب در بدن کمک می کند. التهاب می تواند به انواع مختلف درد از جمله کمردرد، سردرد، اسپاسم های عضلانی، درد مفاصل و غیره منجر شود. 
 
یک رژیم غذایی قلیایی تامین مواد معدنی قلیایی از جمله پتاسیم و منیزیم را افزایش می دهد. هر دو این مواد معدنی برای مقابله با التهاب ضروری هستند. به عنوان مثال، منیزیم امکان فعال شدن ویتامین D را می دهد، که برای پیشگیری از درد مهم است. 
 
دنبال کردن یک رژیم غذایی قلیایی از پتانسیل کاهش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید و استئوآرتریت نیز برخوردار است، اگرچه مطالعات بیشتری برای اثبات این اثر باید انجام شوند. 
 
پیشگیری از سرطان 
 
یک رژیم غذایی قلیایی روشی موثر برای کاهش خطر ابتلا به سرطان است. سلول های سرطانی در محیطی بیش از حد قلیایی قادر به ادامه حیات نیستند. افزون بر این، قلیائیت از التهاب مزمن پیشگیری می کند، که یکی از دلایل کلیدی در پس سرطان و دیگر بیماری های کشنده محسوب می شود. 
 
افزون بر این، احتمال مرگ سلول های سرطانی (آپوپتوز) در یک بدن قلیایی بیشتر است. 
 
از سوی دیگر، باکتری ها و سلول های سرطانی در یک بدن اسیدی رشد بیشتری دارند. یک رژیم غذایی بسیار اسیدی می تواند در تعادل pH خون شما اختلال ایجاد کند و با گذر زمان، ابتلا به بیماری های مختلف را موجب شود، که سرطان نیز از آن جمله است. 
 
تقویت عملکرد سیستم ایمنی 
 
دنبال کردن یک رژیم غذایی قلیایی دارای مواد غذایی آنتی اکسیدانی مانند میوه های تازه، سبزیجات، و سبزیجات برگدار روشی فوق العاده برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. 
 
در حقیقت، نگه داشتن سطح pH در سمت قلیایی به سیستم ایمنی شما اجازه می دهد در بهترین شرایط خود عمل کند. این شرایط به بدن در مبارزه با بیماری ها و پیشگیری از ابتلا به آنها کمک می کند. 
 
در مقابل، یک رژیم غذای اسیدی بر سلول ها تاثیرگذار است و آنها نمی توانند مواد زائد را به درستی از بدن دفع کرده و یا در اکسیژن رسانی کامل ناموفق هستند. 
 
همچنین، یک بدن اسیدی به درستی قادر به جذب ویتامین ها و مواد معدنی نیست که می تواند به تجمع سموم و پاتوژن ها (عوامل بیماری‌زا) در بدن منجر شود. این شرایط به نوبه خود سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند. 
 
پیشگیری از سوزش سر دل 
 
دنبال کردن یک رژیم غذایی قلیایی برای سیستم گوارش بدن نیز خوب است. این رژیم غذایی به پیشگیری از بازگشت اسید معده به مری و سوزش سر دل که با یک رژیم غذایی اسیدی مرتبط هستند، کمک می کند. 
 
در حقیقت، کارشناسان اغلب یک رژیم غذایی قلیایی که تعادل اسید-قلیا را در بدن بهود می بخشد، پیشنهاد می کنند. آنزیم های مورد نیاز برای گوارش و هر چیز دیگری که در تعادل اسید قلیا در بدن اختلال ایجاد می کنند بر گوارش نیز تاثیرگذار هستند. 
 
در همین راستا، مواد غذایی قلیایی بیشتری مصرف کنید، به ویژه سیب تا آرامش را در معده ایجاد کرده و به عملکرد روان دستگاه گوارش کمک کنید. 
 
بهبود سلامت قلب 
 
دنبال کردن یک رژیم غذایی قلیایی تاثیر مثبتی بر سلامت قلب دارد. این رژیم غذایی نقشی کلیدی در کاهش خطر فشار خون بالا و سکته مغزی ایفا می کند. 
 
یک رژیم غذایی قلیایی شامل میوه ها و سبزیجات فراوان می شود، که سرشار از پلی فنول ها، مواد ضد التهاب، هستند. التهاب یکی از دلایل اصلی افزایش فشار خون و بیماری قلبی عروقی محسوب می شود. با کاهش التهاب، شما خطر شکل گیری پلاک در عروق و لخته شدن خون را کاهش می دهید، که به سود سلامت قلب خواهد بود. 
 
افزون بر این، پلی فنول ها به پیشگیری از جذب کلسترول بد کمک می کنند. کاهش سطح کلسترول در رگ های خونی به کاهش فشار خون کمک می کند و از این رو، خطر حمله قلبی را کاهش می دهد. 
 
پیشگیری از کمبودهای مواد مغذی 
 
هنگامی که یک رژیم غذایی قلیایی را دنبال می کنید، در معرض خطر کمتری برای رنج بردن از کمبود مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم قرار دارید. این چهار ماده معدنی به ایجاد تعادل در سطح pH بدن کمک می کنند و بیشتر مواد غذایی قلیایی سرشار از این مواد معدنی هستند. 
 
کلسیم برای بهره‌مندی از عضلات و استخوان هایی سالم نیاز است، در شرایطی که منیزیم برای حفط انرژی و نشاط بدن ضروری است. منیزیم ویتامین D را در بدن فعال می کند و خطر کمبود این ویتامین را کاهش می دهد، که برای عملکرد سیستم ایمنی و غدد درون ریز از اهمیت بسیاری برخوردار است. 
 
پتاسیم برای برخورداری از عضلات، واکنش های خوب و سلامت بهتر قلب نیاز است. سدیم نیز برای الکترولیت که سلول ها برای عملکرد درست به آن نیاز دارند، مهم است. 
 
کمک به مدیریت وزن 
 
دنبال کردن یک رژیم غذایی قلیایی به حفظ وزن سالم کمک می کند. در این نوع رژیم غذایی، بر مصرف میوه ها و سبزیجات تازه که حاوی مقادیر زیاد مواد مغذی، مواد معدنی و آنزیم ها هستند، تمرکز شده است. در شرایطی که مواد معدنی به استفاده از مواد مغذی کمک می کنند، آنزیم ها در تجزیه مواد غذایی برای تامین انرژی کافی نقش دارند. 
 
مصرف میوه ها و سبزیجات تازه به بهبود شاخص توده بدنی نیز کمک می کند. همچنین، یک رژیم غذایی قلیایی در سم‌زدایی و پیشگیری از تجمع سموم در بدن نقش دارد. مواد زائد می توانند اندام ها را مسدود سازند و همچنین نرخ سوخت و ساز را کاهش دهند. این شرایط می تواند افزایش وزن را در پی داشته باشد. 
 
افزون بر این، مصرف مواد غذایی قلیایی می تواند سطوح لپتین و التهاب را کاهش دهد، که بر گرسنگی و توانایی های چربی سوزی تاثیرگذار است. 
 
منبع: عصر ایران

انتهای پیام/


ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 22 بهمن 1395  | 05:21 ب.ظ | نويسنده : مهدی گلشنی | نظرات 0

فستیوال گرافیتی و هنر خیابانی هارتفورد 2017 +تصاویر

در سال 2016، 300 هنرمند از میان 700 شرکت کننده انتخاب شدند تا هنر خود را به صورت زنده به نمایش عموم بگذارند. سال گذشته، هنرمندان بسیاری از چهل کشور جهان در این جشنواره حضور داشتند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، آپفست (Upfest) جشنواره هنر خیابانی و فستیوال گرافیتی رایگان برای عموم است و امسال یعنی سال 2017 میلادی، بیست و چهارمین دوره سالانه این جشنواره زیبا و تماشایی برگزار می شود. 
 
بنا بر این گزارش، در سال 2016، 300 هنرمند از میان 700 شرکت کننده انتخاب شدند تا هنر خود را به صورت زنده به نمایش عموم بگذارند. سال گذشته، هنرمندان بسیاری از چهل کشور جهان در این جشنواره حضور داشتند.
 
این هنرمندان نقاش در دوره قبل (سال 2016)، نقاشی های دیواری بسیاری را در بیش از سی سالن و مکان عمومی روی کرکره فروشگاه ها، دیوارها، تابلوها، اتوبوس های دو طبقه و قطارهای مترو در سرتاسر شهر بدمینیستر خلق کردند. 
 
به گفته ی وب سایت رسمی آپفست (Upfest)؛ در این دوره، هنرمندان زبده و با استعدادی از سی کشور جهان در بریتانیا گرد هم خواهند آمد تا در مقابل 35 هزار بیننده مشتاق، به صورت زنده روی مساحتی به وسعت حدود 9 هزار متر مربع، اقدام به کشیدن نقاشی هایی دیدنی کنند. فروش آثار هنری مقرون به صرفه، اجرای موسیقی و کارگاه های هنری در طول یک آخر هفته بصری تماشایی ادامه خواهد داشت (از 29 الی 31 ژوئیه 2017). 
  
نام نویسی هنرمندان از هفته اول ماه فوریه آغاز خواهد شد و تا 28 روز بعد نیز این ثبت نام ادامه خواهد داشت. هنرمندان می توانند برای نام نویسی به وب سایت رسمی آپفست مراجعه کنند. 
 
گفتنی است، فستیوال آپفست هم برای هنرمندان و هم برای مخاطبان رایگان است و نیازی به خرید بلیت وجود ندارد.
 

فستیوال گرافیتی و هنر خیابانی هارتفورد 2017 +تصاویر

فستیوال گرافیتی و هنر خیابانی هارتفورد 2017 +تصاویر

فستیوال گرافیتی و هنر خیابانی هارتفورد 2017 +تصاویر

فستیوال گرافیتی و هنر خیابانی هارتفورد 2017 +تصاویر

 

منبع: تابناک

انتهای پیام/


ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 22 بهمن 1395  | 05:21 ب.ظ | نويسنده : مهدی گلشنی | نظرات 0

کشف ایموجی لبخند در یادداشتی متعلق به ۳۸۲ سال قبل! +عکس

کارشناسان آرشیو ملی اسلواکی مدعی شده‌اند که قدیمی‌ترین شکلک (emoji) جهان را به شکل یک صورتک خندان در یک سند قانونی متعلق به سال 1635 پیدا کرده‌اند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، وکیل در زمان بررسی اسناد حسابداری شهرداری در روستایی نزدیک کوهستان Strazov با کشیدن یک دایره کوچک و دو نقطه و یک خط که امروزه به عنوان صورتک خندان شناخته می‌شود، آن را امضا کرده است.این کشف به عنوان قدیمی‌ترین شکلک جهان شناخته شده است!
 
 پیش از این، صورتک خندان در شعر "برای بخت" رابریک هریک انگلیسی در سال 1948 به عنوان قدیمی‌ترین شکلک جهان شناخته شده بود اما شکلک جدید این رکورد را 13 سال جابجا کرده است.
 
اگرچه این شکلک را می‌توان به صورتی با قیافه بی تفاوت نیز تعبیر کرد، اما این تصویر در ادامه متنی است که نشان می‌دهد وکیل هیچ مشکلی با محاسبات نداشته است.
 
کارشناسان همچنین در اسناد موفق به پیدا کردن، دست در حال اشاره دلقک شده‌اند اما هنوز از مفهوم آن مطمئن نیستند.
 

کشف ایموجی لبخند در یادداشتی متعلق به ۳۸۲ سال قبل! +عکسمنبع: العالم

انتهای پیام/


ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 22 بهمن 1395  | 05:21 ب.ظ | نويسنده : مهدی گلشنی | نظرات 0

زنان 6 برابر بیشتر از مردان به سرطان مبتلا می‌شوند

خبرگزاری فارس: زنان 6 برابر بیشتر از مردان به سرطان مبتلا می‌شوند

محققان انجمن سرطان انگلیس با توجه به روند افزایش ابتلای زنان به سرطان، تخمین می‌زنند تا سال 2035، زنان 6 برابر بیشتر از مردان به سرطان مبتلا شوند.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس،‌ آخرین تحقیقات دانشمندان نشان داده است زنان چند برابر بیش از مردان به سرطان دچار می‌شوند که از شیوه زندگی غلط نشأت می‌گیرد. 

اشتغال زنان و در پی آن بی‌خوابی‌های پی در پی در حالی که متأهل هستند و فرزندی نیز دارند موجب شده است دغدغه فکری زنان افزایش یابد و آنها بیش از توانایی خود انرژی بگذارند.

تحمل استرس و فشارهای زیاد در محل کار و از دست دادن فرصت برای آشپزی و تهیه غذای سالم منجر شده است زنان بیش از مردان در خطر ابتلا به سرطان قرار بگیرند. 

چاقی ناشی از بی‌تحرکی، عدم مصرف غذاهای سالم و فشارهای عصبی نیز این احتمال را بیش از قبل افزایش می‌دهد. این در حالیست که بعضی از زنان بیش از مردان سیگار می‌کشند؛ تمام این‌ها باعث می‌شود زنان در معرض سرطان سینه،‌ تخمدان، کبد و ریه باشند و چندین برابر بیش از مردان مبتلا شوند. 

محققان انجمن سرطان انگلیس با توجه به روند افزایش ابتلای زنان به سرطان تخمین می‌زند تا سال 2035، زنان 6 برابر بیشتر از مردان به سرطان مبتلا شوند. 

کارشناسان باور دارند، تغییرات ساده در شیوه زندگی مانند حفظ وزن متعادل، ورزش منظم، عدم مصرف الکل و دخانیات تا حد زیادی ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد. 

محققان از روند سریع ابتلای زنان به سرطان ابراز نگرانی می‌کنند و معتقدند، ادامه روند غلط زنان در شیوه زندگی، تبعات جبران‌ناپذیری برای جامعه خواهد داشت. 

انتهای پیام/ 


ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه 18 بهمن 1395  | 01:21 ب.ظ | نويسنده : مهدی گلشنی | نظرات 0

«کمی استرس» حافظه را تقویت می‌کند

خبرگزاری فارس: «کمی استرس» حافظه را تقویت می‌کند

حجم مشخصی از استرس به مغز انسان کمک می‌کند روی یک مسئله بهتر تمرکز کند و همین اتفاق باعث می‌شود انسان هنگام قرار گرفتن در موقعیت خطر بتواند بهترین تصمیم را بگیرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، بررسی‌های صورت گرفته روی موش‌ها نشان داد مقدار مشخصی از استرس به آنها کمک می‌کند تا بتوانند وظایف خود را بهتر انجام دهند و با این وجود وقتی که حجم استرس افزایش می‌یابد، کارایی آنها به شدت افت می‌کند.

محققان در این بررسی متوجه شدند فرآیند مشابه در انسان‌ها دنبال می‌شود و به عبارت دیگر می‌توان گفت مقدار مشخص از استرس باعث می‌شود انسان اتفاقات مختلف را در ذهن خود بهتر به خاطر بیاورد و اگر حجم فشارهای عصبی از این میزان افزایش یابد،‌ یادآوری اطلاعات به طور کامل مختل می‌شود و کارایی مغز پایین می‌آید.

این اتفاق بر اساس آزمایش‌های صورت گرفته روی دانش‌آموزان هم به اثبات رسیده و مشخص شده است هرچه آنها در هنگام امتحان استرس بیشتری دارند، کمتر می‌توانند اطلاعات را برای پاسخگویی به سوالات به خاطر بیاورند.

در مطالعات شناختی مشخص شده است افرادی که استرس مفید دارند در هنگام امتحانات نتایج بهتر کسب می‌کنند. زیرا این نوع استرس می‌تواند در ارتقای هوش اثرگذار باشد و فعالیت‌های مغز را برای به خاطر آوردن اطلاعات بیشتر کند.

استرس مفید به مغز انسان کمک می‌کند روی یک مسئله بهتر تمرکز کند و همین اتفاق باعث می‌شود انسان هنگام قرار گرفتن در موقعیت خطر بتواند بهترین تصمیم را بگیرد.

انتهای پیام /


ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه 18 بهمن 1395  | 01:21 ب.ظ | نويسنده : مهدی گلشنی | نظرات 0

مسخره کردن حضرت عیسی بر روی صلیب!

داستان به صلیب کشیده شدن مسیح طبق آیه صریح قرآن و برخی شواهد موجود در کتاب مقدس مردود بوده که یکی از این شواهد موجود در کتاب مقدس، تناقض‌گویی نویسندگان این کتاب در مورد داستان ساختگی تصلیب است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  دین مسیحیت، یکی از ادیان بزرگ الهی و ابراهیمی است؛ ولی با وجود اینکه آورنده‌ی آن پیامبر بزرگ الهی بود و دین بی‌نقص و کاملی در آن روزگار، به مردم ارائه داد، اما برخی از مدعیان، این دین را از اساس تحریف کردند. یکی از تحریفاتی که در مسیحیت رخ‌داده، افسانه‌ی به صلیب کشیده شدن عیسی مسیح است. داستان به صلیب کشیده شدن مسیح طبق آیه صریح قرآن  و برخی شواهد موجود در کتاب مقدس مردود بوده که یکی از این شواهد موجود در کتاب مقدس، تناقض‌گویی نویسندگان این کتاب در مورد داستان ساختگی تصلیب است. 
 
  
 
مرقس در انجیل خود به نقل داستان به صلیب کشیده شدن عیسی مسیح پرداخت و عنوان می‌کند زمانی که عیسی مسیح بر روی صلیب در حال جان دادن بود، همه‌ی کسانی که از آنجا رد می‌شدند او را به سخره گرفته و با حالت استهزا به وی طعنه و کنایه می‌زدند: «دو دزد را نیز در همان وقت در دو طرف او به صلیب کشیدند. به‌این‌ترتیب، پیشگویی کتاب آسمانی به انجام رسید که می‌فرماید: او جزو بدکاران محسوب خواهد شد. کسانی که ازآنجا رد می‌شدند، او را دشنام می‌دادند و سر خود را تکان داده، با تمسخر می‌گفتند: تو که می‌خواستی خانه خدا را خراب کنی و در عرض سه روز باز بسازی، چرا خودت را نجات نمی‌دهی و از صلیب پایین نمی‌آیی؟ کاهنان اعظم و رهبران دینی نیز که در آنجا حضور داشتند، مسخره کنان می‌گفتند: دیگران را خوب نجات می‌داد، اما نمی‌تواند خودش را نجات دهد! ای مسیح، پادشاه اسرائیل، از صلیب پایین بیا تا ما هم به تو ایمان بیاوریم! حتی آن دو دزد نیز در حال مرگ، او را ناسزا می‌گفتند.» اگرچه معلوم نیست منظور نویسنده‌ی انجیل از پیشگویی کتاب آسمانی مبنی بر جز بدکاران محسوب شدن عیسی مسیح چیست، اما هر آنچه هست بالاخره به روایت مرقس که شاید خود نظاره‌گر ماجرا بوده و یا از شخصی شنیده، عیسی مسیح به صلیب کشیده شد و همگان حتی دو دزدی که به همراه مسیح، آنان را به صلیب کشیده بودند، به مسخره کردن و ناسزا گفتن به عیسی مسیح پرداختند. 
 
  
 
لوقا یکی دیگر از انجیل نویسان، اگرچه داستانی شبیه داستان مرقس را روایت کرده است اما در برخی از موارد مطلبی برخلاف روایت مرقس نقل کرده است. برخلاف مرقس، لوقا معتقد است که آن دو دزد و جنایت‌کاری که به همراه مسیح به صلیب کشیده شده بودند نه‌تنها هر دو به ناسزاگویی و مسخره کردن عیسی مسیح نپرداخته بلکه یکی از آنان که شاید به‌اشتباه طعنه‌ای به مسیح زده باشد، به‌تندی با سرزنش دوست خود مواجه شده و از حرف نامربوطی به عیسی مسیح زده بر حذر می‌شود: «دو جنایتکار را بردند تا با او اعدام کنند. نام محل اعدام، جلجتا (کاسه سر) بود. در آنجا هر سه را به صلیب میخکوب کردند، عیسی در وسط و آن دو جنایتکار در دو طرف او… یکی از آن دو جنایتکار که در کنار عیسی مصلوب شده بود، به‌طعنه به او گفت: اگر تو مسیح هستی، چرا خودت و ما را نجات نمی‌دهی؟ اما آن دیگری، او را سرزنش کرد و گفت: حتی در حال مرگ هم از خدا نمی‌ترسی؟ ما حقمان است که بمیریم، چون گناهکاریم؛ اما از این شخص، یک خطا هم سر نزده است. سپس رو به عیسی کرد وگفت: ای عیسی، وقتی ملکوت خود را آغاز کردی، مرا هم به یاد آور! عیسی جواب داد: خاطر جمع باش که تو همین امروز با من در بهشت خواهی بود!» 
 
  
 
یکی از دو انجیل معتبر لوقا و مرقس در تناقض آشکاری، معتقد است که آن دو دزد و جنایت‌کار، عیسی مسیح را مسخره کرده و به وی ناسزا گفتند و دیگری معتقد است آن دو این کار زشت را نکرده بلکه یکی از آنان به ستایش عیسی مسیح پرداخته است. آیا این نوع تناقض‌گویی‌ها، شاهدی بر ساختگی بودن اصل داستان نمی‌تواند باشد؟ چطور ممکن است در مورد حادثه‌ی به این مهمی اگر واقعیت داشته باشد، دو حواری بزرگ مسیح چنین اشتباهی انجام دهند. آیا آنان همراه پیامبر خود نبودند؟ آیا او را تنها گذاشته و حفظ جان خود را بر جان عیسی مسیح ترجیح دادند؟ به‌راستی آیا آن‌ها از واقعیت‌های رخ‌داده خبر داشته یا انجیل خود را بر اساس شنیده‌ها نوشتند نه واقعیت‌ها؟ 
 
      
 
منبع:ایکنا

انتهای پیام/


ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه 4 بهمن 1395  | 11:14 ق.ظ | نويسنده : مهدی گلشنی | نظرات 0

عکس/ گاوصندوق‌های ذوب شده در آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو

در این مطلب تصویری از گاوصندوق‌های ذوب شده در آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو را مشاهده می‌کنید.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، در تصویر زیر گاوصندوق‌های ذوب شده در آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو را مشاهده می‌کنید.

 

عکس/ گاوصندوق‌های ذوب شده در آتش‌سوزی ساختمان پلاسکومنبع: میزان

انتهای پیام/


ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه 4 بهمن 1395  | 11:13 ق.ظ | نويسنده : مهدی گلشنی | نظرات 0

۱۲ عادتی که حتما باید ترک کنید

با کنار گذاشتن عاداتی کوچک می توانیم زمینه را برای موفقیت آتی خود فراهم کنیم‎.

۱۲ عادتی که حتما باید ترک کنیدبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان:تصور هدف نهایی و موفقیت بزرگ بسیار ساده تر از تمرکز بر روی یکایک قدم هایی است که باید برای رسیدن به آن نقطه برداشته شوند. اما عادات کوچکی نیز وجود دارند که با کنار گذاشتن آنها می توانیم زمینه را برای موفقیت آتی خود فراهم کنیم.

 

وقتی صحبت از موفقیت به میان می آید، دشوارترین کار این است که بتوانید مردم را متقاعد کنید که پیروزی های کوچک در کنار هم قرار می گیرند و موفقیت های بزرگ را شکل می دهند. تصور هدف نهایی و موفقیت بزرگ بسیار ساده تر از تمرکز بر روی یکایک قدم هایی است که باید برای رسیدن به آن نقطه برداشته شوند.

 

اما اگر یک بار از این مسیر عبور کنید و خود تاثیر این قدم های کوچک که شما را به مقصد نهایی هدایت می کنند تجربه کنید، نظرتان برای همیشه تغییر می کند. این تغییرات تدریجی و در طول مسیر رخ می دهند. اما عادات کوچکی نیز وجود دارند که با کنار گذاشتن آنها می توانیم زمینه را برای موفقیت آتی خود فراهم کنیم.

 

1. خوردن صبحانه ای پر از شکر

 

هیچ چیز مانند شکر شما را با موجی ناگهانی از انرژی و سپس افت انرژی شدید روبرو نمی کند. اگر عادت دارید صبحانه یک ظرف بزرگ میوه بخورید، تعجبی هم ندارد که دو ساعت بعد مجبور شوید برای بیدار ماندن به قهوه پناه ببرید. میزان شکر را در رژیم غذایی خود در حداقل نگهدارید و سعی کنید انرژی مورد نیاز خود را از کربوهیدرات های طولانی اثر تامین کنید.

 

2. تماشای تلویزیون در هنگام صبح

 

کافیست آزمایش کنید و یک هفته در حین صرف صبحانه تلویزیون تماشا کنید و سپس یک هفته صبحانه خود را همراه با موزیک کلاسیک ملایمی میل کنید. تفاوتی که احساس می کنید غیر قابل تصور خواهد بود. تماشای تلویزیون باعث می شود در طول روز تحریک پذیر بوده و از سطح انرژی پایینی برخوردار باشید. اما گوش دادن به موزیک ذهن شما را با انبوهی از ایده های جدید پر می سازد.

 

3. تاخیر در حضور در محل کار

 

بعضی ها عقیده دارند "اگر سر وقت برسی یعنی تاخیر داشته ای". حق با آنهاست. اگر همیشه دقیقا راس ساعت مقرر در محل کار خود حاضر می شوید یا شاید هم پس از زمان مقرر، متاسفانه روند نامناسبی را در پیش گرفته اید. به خاطر داشته باشید که اگر 10-5 دقیقه زودتر از زمان مقرر در محل حاضر شوید، از نظر ذهنی آمادگی بیشتری پیدا می کنید و بهره وری بیشتری خواهید داشت.

 

4. باقی ماندن در تخت پس از شنیدن زنگ ساعت

 

هر شب وقتی که زنگ ساعت خود را برای روز بعد تنظیم می کنید، درواقع به خود قولی می دهید؛ "قول می دهم که این ساعت از خواب برخیزم و روز خود را با انرژی و هیجان آغاز کنم." بعد صبح وقتی صدای زنگ بلند می شود، چشمان خود را می مالید، نگاهی به ساعت می کنید و تصمیم می گیرید 10 دقیقه دیگر هم چرت بزنید. بدین ترتیب نخستین قولی که برای آن روز داده اید را حتی پیش از آنکه از تخت خود بیرون بیایید می شکنید. این کار را نکنید که روند خوشایندی را به دنبال ندارد.

 

5. عدم صرف ناهار

 

افرادی که ناهار نمی خورند در پایان روز کار را با خستگی مفرط ترک می کنند و احتمال اینکه به سراغ عادات ناسالم دیگر بروند افزایش می یابد. هیچ ربطی ندارد که چقدر مشغله دارید، باید انرژی لازم برای عملکرد صحیح بدن و ذهنتان را تامین کنید.

 

راههای موفقیت

 

افرادی که ناهار نمی خورند در پایان روز کار را با خستگی مفرط ترک می کنند‎

 

6. تقبل انجام کارها علیرغم عدم تمایل به انجام آن

 

حس درونی تان شما را از انجام این کار منع می کند، چرا به این حس گوش نمی دهید؟

 

7. انجام چندین کار بصورت همزمان

 

چیزی به نام مولتی تسکینگ وجود ندارد. هر شخصی در هر لحظه فقط قادر به انجام یک کار است و با تقسیم تمرکز خود و سعی در انجام همزمان دو کار به خود ظلم می کنید. روی یک هدف تمرکز کنید و پس از اتمام آن به سراغ کار دیگر بروید. به قول قدیمی ها "با یک دست نمی شه دو تا هندوانه برداشت".

 

8. چک کردن مداوم موبایل

 

همه ما با این حس که تصور می کنیم گوشی مان در جیب مان زنگ خورده و متوجه نشده ایم آشناییم. این یک عادت است که بلافاصله پس از این احساس هم باید موبایلمان را چک کنیم. این عادت از این تمایل ناشی می شود که ما انسان ها اصولا همیشه منتظر موردی هستیم که حواس ما را پرت کند. سعی کنید تعداد دفعاتی که گوشی خود را چک می کنید را به حداقل برسانید. نیازی نیست هر 37 ثانیه یک بار ایمیل تان را چک کنید!

 

9. وقت گذرانی


در زندگی به دنبال چه هستید؟ باید گفت که وقت گذرانی با دوستان به روندی خیلی شیک و امروزی تبدیل شده است. وقت گذرانی با دوستان باید با هدف داشتن اوقاتی خوش باشد و اگر خواهان موفقیت هستید این موارد "فقط وقت گذرانی" باید به حداقل کاهش یابد. افرادی را پیدا کنید که اهدافی مشابه شما دارند تا با وقت گذرانی با آنها از اهداف خود فاصله نگیرید.

 

 10. سرزنش دیگران به جای قبول مسئولیت

 

سرزنش دیگران و مقصر جلوه دادن آنها سودی برای شما ندارد. با این کار فقط زمان یادگیری درسی که باید آموخته شود تا بتوانید سریعتر پیشرفت کنید را به تعویق می اندازید. در عوض، انگشت اتهام را به سمت خود بگیرید و به دنبال روش هایی بگردید که مدیریت بهتر کارها را ممکن سازد.

 

11. ذهنیت ثابت در خصوص لزوم مشغول بودن به انجام کاری

 

بسیاری از مردم لحظه ای آرام گرفتن و تفکر در خصوص آنچه انجام داده اند را اتلاف وقت می دانند. این افراد فکر می کنند که همیشه باید مشغول انجام کاری باشند. درست است که باید برای خود هدفی تعیین کنید و نهایت تلاش خود را برای رسیدن به آن به خرج دهید، اما زمانی را هم باید به بررسی روندی که داشته اید و تفکر در آن خصوص اختصاص دهید. گاهی یک قدم به عقب رفتن برای آنکه بتوانید پنج قدم به جلو بردارید لازم است.

 

12. ولخرجی

 

اگر جزو افرادی هستید که برای اعتبار بخشی به خود راهی غیر از هزینه کردن نمی شناسید باید بدانید که متاسفانه عاقبتی غیر از شکست و ناکامی ندارید. ارزش و ثروت واقعی از طریق پس انداز و سرمایه گذاری به دست می آید – نه خرج کردن هر آنچه به دست می آورید. جمع کنید، سرمایه گذاری کنید؛ جمع کنید، سرمایه گذاری کنید.

 

منبع:تسنیم

انتهای پیام/


ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه 4 بهمن 1395  | 11:13 ق.ظ | نويسنده : مهدی گلشنی | نظرات 0
تعداد کل صفحات :  ::      1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >  
لطفا از ديگر صفحات نيز ديدن فرماييد
.: Weblog Themes By SlideTheme :.