به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

لباس بافتنی برای پرنده بیمار+تصاویر

خبرگزاری فارس: لباس بافتنی برای پرنده بیمار+تصاویر

پرنده کوچکی که به علت بیماری ویروسی تمام پرهایش را از دست داده در دنیای مجازی طرفداران زیادی پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، این طوطی دوساله که رئا نام دارد در مدت کوتاهی در اینستاگرام  توانسته 120 هزار نفر همراه جذب کند.

به گفته دامپزشکان بیماری این طوطی، طوطی منقار و بیماری پر نام دارد که در مدت کوتاهی منجر به طاسی پرنده می‌شود.  

صاحب این پرنده در ماساچوست آمریکا زندگی می‌کند. 

ماساچوسِت ایالتی در شرق کشور آمریکا و از ایالت‌های نیوانگلند آمریکا می‌باشد. پایتخت آن بوستون، و شهر دیگر مهم آن امهرست است.

تصاویر لباس‌هایی که صاحب رئا برای پوشاندن بدن طوطی‌اش بافته را در زیر مشاهده می‌کنید.

انتهای پیام/

ادامه مطلب
سه شنبه 13 مهر 1395  - 08:31 ب.ظ

دلنگرانی‌های دختران 7 تا 10 ساله

خبرگزاری فارس: دلنگرانی‌های دختران 7 تا 10 ساله

نتیجه یک پژوهش نشان داده است که برای دختران 7 تا 10 ساله، زیبایی، لاغری، خوب به نظر آمدن و چگونگی پوشیدن لباس درست مثل بزرگسالان مهم است.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، تحقیقات دانشمندان نشان داده است که بیش از دو پنجم دختران بین 7 تا 10 سال به زیبایی خود اهمیت زیادی می‌دهند.

طبق نتیجه جالب از این مطالعات، برای دختران 7 تا 10 ساله، زیبایی، لاغری، خوب به نظر آمدن و چگونگی پوشیدن لباس درست مثل بزرگسالان مهم است و ذهن آنها را در کمال ناباوری درگیر خود می‌کند.

بررسی نگرش دختران در سال 2016 نشان داد که بیش از یک سوم آنها فکر می‌کنند خانم‌ها بیشتر از آنکه با توانایی‌هایشان سنجیده شوند با ظاهر آراسته و مرتبشان نقد می‌شوند. 

دخترانی که در گروه سنی 7 تا 10 سال قرار دارند، 36 درصد با این طرز تفکر که خوب به نظر رسیدن، مهم‌ترین ویژگی یک خانم است در جامعه زندگی می‌کنند. دو پنجم تصور عدم زیبایی دارند. آنها فکر می‌کنند به اندازه‌ای که باید زیبا نیستند. 23 درصد فکر می‌کنند باید عالی و بی‌هیچ عیب و نقصی به نظر برسند و 15 درصد دیگر وقتی دیگران نگاهشان می‌کنند احساس خجالت و شرمندگی پیدا می‌کنند. 

در سال 2011 ، سه چهارم دختران از ویژگی‌های ظاهری‌ خود راضی بودند و تنها با گذشت 5 سال این همه تفاوت عقیده و ناهنجاری رخ داده که به هیچ‌ عنوان نه تنها قابل درک نیست بلکه بسیار شوک برانگیز است. 

مدیر اجرایی اعتماد زنان گفت: تمام نتایج این تحقیقات اعتماد به نفس بسیار پایین دختران ما را نشان می‌دهد. شنیدن این آمارها در جامعه‌ای که نابرابری جنسیتی در آن وجود دارد، تعجب‌آور نیست.

با پیشرفت هر روز تکنولوژی در جامعه غرب و فرهنگی که در بسیاری از موارد به اشتباه نهادینه شده و کسی برای اصلاحش تلاش نمی‌کند باید منتظر شنیدن آمارهای به مراتب فاجعه‌بارتر از اکنون بود.

انتهای پیام/ 

ادامه مطلب
سه شنبه 13 مهر 1395  - 08:30 ب.ظ

کشف راز ساختار سلولی چشمان پیچیده مرغ

خبرگزاری فارس: کشف راز ساختار سلولی چشمان پیچیده مرغ

دانشمندان در بررسی جدید خود متوجه شدند مرغ یکی از پیچیده‌ترین ساختارهای چشم روی کره زمین را در خود جا داده است.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، وقتی از نزدیک بسیاری از سیستم‌های موجود در دنیای پیرامون خود را نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم هرج و مرج زیادی در آنها وجود دارد. ستاره‌های خوشه‌های،‌ اتم‌ها در شاهراه هلیوم،‌ ترتیب‌های اتفاقی از ذرات ریز اتمی و ... این بی‌نظمی‌ها را به صورت گسترده شامل می‌شوند.

اما زمانی که یک گام جلوتر می‌رویم و آنها را از فاصله نزدیکتر مشاهده می‌کنیم، درمیابیم تمامی اجزای همین سیستم‌ها با نظم کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و در بی‌نظمی مذکور هم یک نظم وجود دارد. همه سیستم‌های یاد شده از یک «نظم پنهان» پیروی می‌کنند که «سالوادور تورکواتو» یکی از تئوریسین‌های دانشگاه پرینستون یک دهه قبل این قانون را کشف کرده است و از آن به عنوان «یکپارچگی بیش از حد و نامنظمی» یاد می‌کند.

«جوزف کوربو» عصب‌شناس مشهور دانشگاه واشنگتن هم‌اکنون بر اساس این نظریه به اکتشافات جدید رسیده است. او بر اساس یک مطالعه پیچیده متوجه شد مرغ‌ها در چشمان دانه‌دار خود پنج نوع مخروط را شامل می‌شود که هر یک از این مخروط‌ها با سلول‌های خود به ساختار چشم کمک می‌کنند رنگ‌ها را بهتر درکت کنند.

 

لازم به ذکر است چشم انسان تنها سه مخروط را در خود جا داده است و از این رو می‌توان چشم مرغ‌ها را پیشرفته‌تر از چشم انسان دانست. کورو در بررسی‌های خود متوجه شد که سلول‌های مربوط به این مخروط‌ها یک نظم خاص را دنبال می‌کنند و با این وجود منظم نیستند.

پروفسور کوربو می‌گوید اگر چشمان دیگر پرنده‌ها را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که آنها نیز همین نظم و بی‌نظمی را دنبال می‌کنند. ولی ساختار چشم هیچ یک از آنها پیچیدگی چشمان مرغ را ندارد و به عبارت دیگر می‌توان گفت مرغ‌ها یکی از پیچیده‌ترین چشمان موجود روی زمین را دارند.

او بر این باور است که با طراحی و بازسازی چشمان مرغ می‌تواند نسل جدید دوربین‌ها، تجهیزات اسکن و دیگر سیستم‌های رمزگشایی را ارایه کرد.

انتهای پیام/

ادامه مطلب
سه شنبه 13 مهر 1395  - 08:29 ب.ظ

چرا دسته پرندگان هنگام پرواز به یکدیگر برخورد نمی‌کنند

خبرگزاری فارس: چرا دسته پرندگان هنگام پرواز به یکدیگر برخورد نمی‌کنند

زیست شناسان پس از سال‌ها مطالعه سرانجام علت عدم برخورد دسته‌های بزرگ پرندگان هنگام پرواز را کشف کردند.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، ممکن است این سوال ساده در ذهن شما هم شکل گرفته باشد که چرا دسته پرندگان هنگام پرواز با یکدیگر برخورد نمی‌کنند؟ دانشمندان در یک بررسی جدید پاسخ علمی سوال مذکور را پیدا کردند.

دانشمندان برای پاسخگویی به این سوال گروهی از طوطی‌ها را در تونل هوا رها کردند تا این پرندگان مجبور شوند در کنار یکدیگر پرواز کنند.

 

نتیجه این بررسی نشان داد پرندگان یک روش ساده را برای جلوگیری از برخورد با یکدیگر هنگام پرواز دنبال می‌کنند: آنها همیشه به سمت راست تغییر جهت می‌دهند و ارتفاع خود را هم عوض می‌کنند.

دانشمندان اعلام کردند این استراتژی پرواز همان سیستمی است که انسان برای هواپیماها در نظر گرفته است و خلبان‌ها معمولا با استفاده از همین سیستم مسیر خود را هنگام پرواز تغییر می‌دهند. این بررسی‌ هم‌اکنون به گونه‌ای دنبال می‌شود تا مشخص شود انسان هم در پیاده‌روهای شلوغ همین سیستم را دنبال می‌کند یا خیر.

 

این نخستین باری است که دانشمندان یک تئوری علمی مطرح می‌کنند تا بر اساس آن راز عدم برخورد پرندگان با یکدیگر حین پرواز در آسمان بررسی شود.

در بررسی جدید دانشمندان پس از رها کردن طوطی‌ها در تونل هوا، دوربین‌های ویدیویی پرسرعت را در اختیار گرفتند و داده‌های به دست آمده از مدل‌سازی پرواز آنها نشان داد هر پرنده هنگام تغییر مسیر به سمت راست، ارتفاع خود را هم عوض می‌کند که این تغییر ارتفاع به طور کامل متناسب با موقعیت استقرار پرنده دیگر صورت می‌گیرد.

انتهای پیام /

ادامه مطلب
سه شنبه 13 مهر 1395  - 08:28 ب.ظ

دوره‌های آموزشی برخورد نکردن با کابل‌های برق برای کرکس آمریکایی

خبرگزاری فارس: دوره‌های آموزشی برخورد نکردن با کابل‌های برق برای کرکس آمریکایی

دانشمندان در تلاشند به کرکس‌ها آموزش دهند حین فرود روی شکار خود با سیم‌های برق برخورد نکنند.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، بزرگترین پرنده در آمریکای شمالی در حال انقراض است و محققان می‌کوشند با استفاده از روشی موسوم به «شوک درمانی» شانس زندگی مجدد را برای آنها فراهم کنند.

کرکس کالیفرنیایی هنگام پرواز بال‌های خود را حدود 10 فوت باز می‌کند تا از این طریق به راحتی بتواند در جریان هوا سر بخورد و پس از شناسایی وعده غذایی روی سطح زمین، به راحتی روی آن فرود آید. ولی خطوط برق یک دشمن بزرگ برای این پرنده شکاری محسوب می‌شوند،‌ زیرا جثه بزرگ و بال‌های وسیع پرنده باعث می‌شود احتمال برخورد آنها با کابل و برق‌گرفتگی بیش از دیگر انواع پرندگان باشد.

نکته مهم اینجاست که هم‌اکنون تنها کمتر از 500 عدد کرکس کالیفرنیایی باقی مانده است و محققان می‌کوشند با استفاده از شوک درمانی، به این پرندگان آموزش دهند تا با کابل‌های برق برخورد نکنند و از منطقه خطر دور شوند.

حتما شما هم بارها دیده‌اید که پرندگان روی کابل برق نشسته‌اند و مشکلی برای آنها پیش نیامده است. این اتفاق مشکلی را ایجاد نمی‌کند. زیرا تماس یک کابل مشکلی ندارد و با این وجود اگر بدن موجود زنده به صورت همزمان با دو کابل در ارتباط باشد، برق آن را می‌گیرد.

کرکس کالیفرنیایی بال‌های بزرگی دارد و به همین خاطر حین فرود روی شکارهای خود، بیش از دیگر انواع پرندگان در معرض تماس همزمان با دو کابل قرار می‌گیرد و همین مسئله باعث شده است پرنده مذکور در خطر انقراض قرار بگیرد.

با این توضیحات دانشمندان تلاش می‌کنند با استفاده از روش شوک درمانی به کرکس کالیفرنیایی آموزش دهند که حین کاهش ارتفاع از کابل‌های برق دوری کنند و جان خود را نجات دهند.

انتهی پیام /

ادامه مطلب
سه شنبه 13 مهر 1395  - 08:28 ب.ظ

کشف غار 70 هزار ساله در بلغارستان +تصاویر

خبرگزاری فارس: کشف غار 70 هزار ساله در بلغارستان +تصاویر

گروهی از باستان‌شناسان موفق شدند غار 70 هزار ساله‌ای را در بلغارستان کشف کنند.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، تیمی از باستان‌شناسان موفق به کشف غار 70 هزار ساله‌ای در بلغارستان شدند که طبق شواهد به دست آمده روزی محل سکونت انسان‌ها بوده است. 

در حال حاضر بیش از 30 هزار خفاش در این غار 70 هزار ساله سکونت دارند. 

 

 

 

 

انتهای پیام/ 

ادامه مطلب
سه شنبه 13 مهر 1395  - 08:27 ب.ظ

چیدمان جالب 30 هزار لامپ ال‌ ای‌ دی +تصاویر

خبرگزاری فارس: چیدمان جالب 30 هزار لامپ ال‌ ای‌ دی +تصاویر

30 هزار لامپ ال ای دی به شکل گل رز در تعطیلات رسمی کشور چین روشن شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، کشور چین در تعطیلات رسمی خود 30 هزار لامپ ال ای دی به شکل گل رز را روشن کرد تا خاطره ماندگاری برای مردمش بسازد. 

 

 

 

انتهای پیام/

ادامه مطلب
سه شنبه 13 مهر 1395  - 08:26 ب.ظ

5 اشتباه رایج والدین در تربیت فرزندان

خبرگزاری فارس: 5 اشتباه رایج والدین در تربیت فرزندان

روش‌های غلط برخی والدین برای تربیت فرزندان، آینده‌ای ناهنجار و ناآرام را برای آنها خواهد ساخت.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، والدین از روش‌های متفاوتی در تربیت فرزندانشان استفاده می‌کنند که بعضی از آنها مخرب است و در آینده کودک تأثیر منفی می‌گذارد. تعدادی از این روش‌ها را در زیر می‌خوانید: 

1. عدم توانایی «نه» گفتن 

پدران و مادران زیادی توانایی «نه» گفتن به فرزندشان را ندارند و در هر شرایطی سعی می‌کنند خواسته‌های آنها را برآورده کنند که این موجب پرتوقع کودکان از جامعه در بزرگسالی می‌شود. 

2.عدم آموزش رفتار متناسب

معمولاً والدین آنچه را که از رفتار کودکشان توقع دارند به زبان نمی‎آورند و همت می‌کنند تا بار رفتار مناسب خود به فرزندشان نیز آموزش دهند. روانشناسان معتقدند این تنها بخشی از آموزش است و والدین باید به کودکشان نحوه رفتار را آموزش دهند. اکتفای تنها به تقلید از رفتار بزرگسالان، تربیت کودک را ناتمام می‌گذارد.

3. انتشار تصاویر کودک در شبکه‌های اجتماعی 

اشتراک گذاری عکس‌های حمام کودک یا وقتی نیمه برهنه است نه تنها خوب و با مزه نیست بلکه بدترین اشتباهی است که یک والدین می‌توانند مرتکب شوند. گرچه قصد شما اشتراک‌ گذاری شیطنت‌های کودکانه فرزندتان است اما در بزرگسالی او قطعا تأثیرات منفی و غیر قابل جبرانی دارد. 

4. خوردن غذای ناتمام کودک

معمولا مادرها می‌گویند به خاطر خوردن غذای فرزندشان چاق شده‌اند. کودک با خوردن تمام غذایی که در بشقاب است نه تنها استقلال را می‌آموزد بلکه یاد می‌گیرد کاری را که شروع کرده است باید به پایان برساند. 

5. دادن مواد غذایی ناسالم نظیر چیپس و پفک به عنوان پاداش

شاید هیچ چیزی بدتر از خرید خوراکی‌های ناسالم به عنوان جایزه برای کودکان نباشد. وقتی چنین پیشنهادی را با فرزندتان مطرح می‌کنید به فکر سلامتی او هم باشید. بهتر است سیب زمینی سرخ کرده یا لواشک خانگی را به عنوان پاداش مطرح کنید. 

انتهای پیام/ 

ادامه مطلب
سه شنبه 13 مهر 1395  - 08:25 ب.ظ

رونمایی از مونوریل هوایی چین +تصاویر

خبرگزاری فارس: رونمایی از مونوریل هوایی چین +تصاویر

راه آهن هوایی چین در شرایطی که تمام آزمایشات را به خوبی به پایان برساند به زودی افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، شهرداری چین که از این پروژه به عنوان یکی از پرهزینه‌ترین‌ها یاد می‌کند، می‌گوید: افتتاح متروی هوایی گامی مثبت در جهت کاهش ترافیک شهر است که اگر نتیجه دلخواه به دست آید تعداد قطارها و خطوط ریل هوایی را افزایش خواهیم داد. 

طراح ارشد این پروژه گفت: این قطار جدید مقرون به صرفه‌تر و در مقایسه با سیستم های راه آهن برقی و دیزلی سازگارتر با محیط زیست است. 

مونوریل هوایی گنجایش 120 مسافر را دارد و سرعت آن 60 کیلومتر در ساعت خواهد بود. 

 

 

انتهای پیام/ 

ادامه مطلب
دوشنبه 12 مهر 1395  - 08:17 ب.ظ

استخر لوکس در پشت بام هتل +تصاویر

خبرگزاری فارس: استخر لوکس در پشت بام هتل +تصاویر

بر فراز پشت بام یک هتل در سوئیس استخر لوکسی ساخته شده که چشم اندازش کوه‌های آلپ است.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، استخر این هتل بسیار زیبا و خیره‌کننده است که هر آدمی را با هر سلیقه‌ای به سمت خود می‌کشاند. 

این استخر سر باز با آب گرم 34ºC از مهمانان خود پذیرایی می‌کند و فضایی که می‌تواند آنها را در طول استخر سرگرم کند کوه‌های زیبا و عظیم آلپ است که یکی از مهم‌ترین دلایل استقبال مردم از این هتل و استخر لوکس است. 

فیلم کوتاهی از این استخر در فضای مجازی منتشر شده که تاکنون بیش از صد میلیون بازید داشته است. 

پله‌‌های ورودی استخر

 

ورودی استخر

 

نمای خیره کننده استخر از کوه‌های سوئیس و دریاچه لوسرن

 

ویدئوی این استخر بیش از 100 میلیون بازدید داشته است

انتهای پیام/

ادامه مطلب
دوشنبه 12 مهر 1395  - 08:17 ب.ظ

صفحات سایت

تعداد صفحات : 5

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 635625
تعداد کل پست ها : 20595
تعداد کل نظرات : 20
تاریخ ایجاد بلاگ : جمعه 29 مرداد 1389 
آخرین بروز رسانی : شنبه 22 اردیبهشت 1397 

نویسندگان

مهدی گلشنی

امکانات جانبی

کد ذکر ایام هفته
اوقات شرعی

حدیث